Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новояриловицька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04416051) був реорганізований і увійшов до складу Добрянської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Нові Яриловичі

Село Ріпкинського району, центр сільської Ради народних депутатів, якій підпорядковані села Киселівка, Нова Папірня, Сиделівка, Скиток, Старі Яриловичі. Розташоване на р.Немильня (прит. Сожа), за 24 км від райцентру і за 12 км від залізничної станції Горностаївка.

Назва села походить від імені східнослов’янського божества Ярила, символ якого пов’язаний з весною, пробудженням природи та родючістю.

За історичними даними в лютому 1651 року польсько-литовські магнати розпочали черговий похід на українські землі. Для організації відсічі за наказам Б.Хмельницького на кордоні з Білорусією були розташовані Чернігівський і Ніжинський полки. Всього 15 тис. козаків під командуванням одного з героїв визвольної боротьби чернігівського полковника Мартина Небаби. Ймовірно, що якісь козацькі частини стояли і на території села, а жителі влились до війська Небаби. Влітку 1651 року в бою на р. Сож (ближче до Лоєва) козаки зазнали поразки.

В 1866 році в Нових Яриловичах налічувалось 132 двори, 890 жителів, діяло сільське училище, дерев’яна Успенська церква. В 1897 році було вже 313 дворів і 1611 жителів, існувала земська школа, було відкрито бібліотеку. На рік в селі проводилось три ярмарки куди приїздили люди з сусідніх сіл. 

У 1906 році силами земства було побудоване нове приміщення школи, яке на даний момент на жаль не збереглось. У 1957 році в центрі села було встановлено надгробок на братській могилі.

В селі знаходиться джерельце слава про яке розійшлася по всій області. За легендою колись давно на місці цього джерельця стояв храм, який з невідомих причин провалився під землю, тепер тут б’є джерельце, яке має цілющі властивості. Воно має свої особливості, влітку вода прохолодна, а взимку зовсім не замерзає. Десь до 30-х років біля джерельця стояв хрест, бо люди вважали це місце святим і приходили сюди по водицю. Певний період джерело було занедбане, і лише в 90-ті роки все було відновлено.Було зроблено капличку, чернігівський єпископ освятив це місце. Джерельце і донині радує жителів села. 

І щоб наступні покоління теж свято зберігали цю чудову пам’ятку природи, нехай байдужість до всього прекрасного ніколи не замулює людські душі.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *